Футболна националка прави фурор с два гола и асистенция отвъд Океана

Футболната националка от Хаджидимово Евдокия Попадинова направи фурор с два дебютни гола и асистенция в колежанското първенство на САЩ за отбора на университета в град Лима, щата Охайо, където осъществи трансфер това лято от английския Лондон Бийс. Бившата състезателка на благоевградския Спортика стана първата българка, играла в женската премиерлига на Острова преди година в състава на Бристол Академи. Нашето момиче на практика сама би съперничките от колежа "Аквинас" в Мичиган и си заслужи суперлативите на наставника Стюарт Гор. Попадинова уби интригата с двете си попадения още в началните десетина минути на двубоя, а до почивката изработи и гола на Камила Андерсен за класиката 3:0, която се запази до края на мача.

Източник: struma.bg