Кербер спечели първия си мач като №1 в света

Германката Анжелик Кербер постигна победа в първия си мач като номер 1 в световната ранглиста. Кербер победи Кристина Младенович (Франция) с 6:7 (4), 6:1, 6:4 за 2:16 часа и се класира за третия кръг на силния турнир по тенис в китайския град Ухан с награден фонд 2.6 милиона долара. Кербер стана номер 1 в света на 12 септември, след като ден преди това спечели титлата от Откритото първенство на САЩ. Тя измести от върха на ранглистата американката Серина Уилямс.

"Младенович игра много добре днес, особено в първия сет. Първият мач е винаги труден. Но аз съм щастлива, че се върнах в Китай и спечелих", коментира германката.

28-годишната Кербер ще играе в спор за място на четвъртфиналите срещу двукратната шампионка от "Уимбълдън" Петра Квитова, която елиминира Елина Свитолина (Украйна) с 6:3, 6:1.

Защитаващата титлата си Винъс Уилямс (САЩ) направи седем пробива при победата над Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:3, 6:2 за 71 минути. Следващата съперничка на Уилямс е деветата поставена Светлана Кузнецова (Русия), която спечели срещу Медисън Бренгъл (САЩ) с 6:0, 6:4.

Номер 3 в схемата Агниешка Радванска от Полша взе осем от последните девет гейма при победата си срещу Екатерина Макарова (Русия) с 6:4, 6:1.

В други срещи от втория кръг осмата поставена Медисън Кийс (САЩ) надделя над Каролин Гарсия (Франция) с 6:3, 6:4, Ярослава Шведова (Казахстан) отстрани номер 13 Роберта Винчи (Италия) със 7:5, 6:2, а номер 11 Джоана Конта (Великобритания) елиминира Шуай Чжан (Китай) с 6:3, 6:3. Датчанката Каролин Вожняцки победи Катерина Синякова (Чехия) с 6:4, 6:4, а номер 10 Доминика Цибулкова (Словакия) спечели срещу Лаура Зийгемунд (Германия) с 2:6, 6:3, 6:4.