Бърнли спря възхода на Уотфорд (видео)

Отборът на Бърнли спря възхода на Уотфорд и постигна ценна победа с 2:0 в последния мач от 6-ия кръг на Премиър лийг. "Стършелите" бяха в серия от две поредни победи, но тази вечер се препънаха на "Търф Моор". С успеха пък домакините спряха своята лоша серия от три мача без победа и излязоха над чертата.

Бърнли бе по-активният тим още от началото и в 7-ата минута Бойд бе близо до откриване на резултата, като стреля отблизо, но вратарят спаси. В 38-ата минута домакините стигнаха и до откриване на резултата. При едно центриране от корнер Джеф Хендрик надскочи прекия си пазач и с глава отбеляза за 1:0.

В началото на вротата част Бърнли удвои аванса си. В 50-ата минута след разиграване след корнер топката бе центриране в пеналта и там Майкъл Кийн също с глава отбеляза второто попадение за своя тим.

Уотфорд така и не можа да се съвземе от това изоставане и не направи почти нищо съществено в предни позиции, с което да застраши съперника и да се върне в мача. В същото време домакините с малко повече шанс можеха да направят успеха си и още по-сериозен.

Така Бърнли събра актив от 7 точки и вече е с равен актив с днешния си съперник.