Латина без Розалин Пенчев спечели приятелски турнир в Италия

Волейболният отбор на Топ Волей (Латина), където през новия сезон ще играе българския национал Розалин Пенчев, спечели приятелски турнир в Италия. Волейболистите на Латина биха категорично новака в италианската Суперлига Биоси Индекса (Сора), с националите Георги Сеганов и Светослав Гоцев, с 3:0 (25:21, 25:18, 25:15) на финала на първото издание на "Трофео Зеус", игран вчера в зала "Пала Джакаци" в Аверса.

Розалин Пенчев така и не се появи в игра за Латина. Най-полезен за Латина пък стана черногорецът Боян Стругар с 15 точки, а Габриеле Маруоти и Кармело Джито добавиха по 12 точки за победата. От друга страна Георги Сеганов и Светослав Гоцев бяха титуляри за тима на Сора. Гоцев стана втори по резултатност с 9 точки, а натурализираният кубинец Юснайкел Аргилагос завърши с 11 точки.

Бронзовите медали и третото място в турнира зае отборът на Експривия (Молфета), който в спора за 3/4-о място би домакините от Сигма (Аверса) също с 3:0 (25:22, 25:21, 25:19).