Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Автогол продължи полета на Левски (видео+галерия)

Лидерът в Първа професионална лига Левски записа шести пореден успех в първенството и дръпна на върха. "Сините" победиха много трудно с 1:0 Локомотив (Горна Оряховица) в последен мач от 8-ия кръг на родния шампионат. Единственото попадение бе дело на Мартин Кавдански, който си отбеляза нелеп автогол в продължението на първата част. Централният защитник се опита да избие с глава центриране на Сашо Александров, но прати топката във вратата на Николай Банков. На "Лаута" присъства и Спас Русев, който за първи път гледа своите играчи далеч от "Георги Аспарухов".

26-кратните шампиони на България отново не впечатлиха с играта си, но стигнаха до пореден важен успех, който ги изведе на три точки пред Дунав (Русе) и на четири пред Лудогорец. Родният първенец има мач по-малко, докато русенци гостуват на "Герена" в края на седмицата.

Локо ГО - Левски Играчите на Ангел Червенков се раздадоха много на тежкия терен, тъй като през цялата среща валя силен дъжд, но голови положения пред Боян Йоргачевич липсваха. Столичани водеха инициативата през цялата среща, но също изпитваха трудности да създадат 100% положения пред вратата на Банков.

Капитанът на гостите Веселин Минев се завърна в стартовите 11, след като пропусна няколко мача поради травма. Наставникът на "сините" Люпко Петрович бе заложил от първата минута на Мехди Бурабия, докато Антонио Аниете и Божидар Краев останаха на пейката. Испанецът за първи път бе резерва от началото на сезона. Роман Прохазка игра дясно крило, докато Георги Костадинов и Джереми де Ноойер бяха опорните халфове. В последните секунди на мача пък повторен дебют за "сините" направи Виктор Генев, който дълго време тренираше с отбора и в крайна сметка получи предложение за договор.

Локо ГО - Левски С екипа на Локомотив за първи път излязоха Цветан Генков и Рахави Кифуети, които направиха официален дебют. Въпреки това "железничарите" в пети пореден мача не вкараха гол, като записаха пета поредна загуба в елита и останаха на дъното с актив от едва две точки.

Двата тима почетоха с едноминутно мълчание легендата на домакините Костадин Тодорано - Кецито, който почина в трагичен инцидент вчера.

С началния съдийски сигнал започна борба под проливния дъжд, който се изля над Пловдив. Първият удар във вратата на Банков бе в 32-ата минута, когато Адениджи стреля с глава. Левски не знаеше как да стигне до вратата, но с известна доза късмет се прибра с аванс на почивката. Александров центрира за пореден път отдясно, а Кавдански изпревари Адениджи и Костадинов, но вместо в аут, прати топката в собствената си мрежа секунди преди края на първата част.

Локо ГО - Левски Второто полувреме започна с положение пред Адениджи, но Банков изби. Гостите искаха две дузпи, първо за игра с ръка на Николай Христов, а след това за нарушение за Нар. Антонио Аниете и Божидар Краев се появиха за гостите, но липсваше последното подаване пред вратата на Локо. Два слаби удара на домакините не застрашиха Боян Йоргачевич.

Локо ГО - Левски В 86-ата минута Левски пропусна най-добрата си възможност. Този път Кавдански се намеси умело и изби пред голлинията. До края на срещата гол не падна и Левски записа седми пореден успех във всички турнири, като вече има 20 точки в класирането. Играчите на Червенков пък записаха шесто поредно поражение във всички турнири. По-тежката задача за Цветан Генков и компания е, че трябва да започнат да бележат, тъй като нямат попадение от 14 август срещу Черно море (2:2). В този период Локомотив записа само загуби и головата-разлика е 0:10 в първенството от мачовете с Дунав, ЦСКА-София, Берое, Ботев (Пловдив) и Левски.