Етър продължава без загуба, Локо (Сф) шести мач без победа

Лидерът във Втора професионална лига Етър (Велико Търново) прекъсна серията си от пет поредни победи в първенството, но остава без загуба на първо място. "Виолетовите" стигнаха само до 0:0 при визитата си в "Надежда" на Локомотив (София) в мач от 7-ия кръг. Равенството е второ поредно за "железничарите", които вече шест поредни срещи нямат победа в този шампионат. Освен това в трети пореден двубой, тимът на столичани не успява да отбележи гол.

Домакините бяха без своя капитан Даниел Пеев, който получи червен картон при сензационния успех на Локомотив за Купата на България, когато изхвърли ЦСКА-София. Момчетата на Ангел Колев искаха да прекъснат серията си без победа в първенството, но чисти положения липсваха.

Локомотив 1929 (София) - Етър Футболистите на Георги Василев показаха, че са по-добър отбор особено след почивката. Страхотно спасяване на Александър Любенов в 61-ата минута се оказа решаващо. Юношата на Левски спря Джихат Кямил, който остана сам срещу него след добра атака. При добавката Петър Димитров от малък ъгъл пропусна целта.

Най-добрата възможност за "червено-черните" бе в 75-ата минута, когато Димитър Георгиев прати топката над горната греда от 19 метра. Последните минути "виолетовите" пропиляха още една-две атаки, тъй като бъркаха в последното подаване и срещата завърши 0:0.
Локомотив 1929 (София) - Етър Етър има 17 точки, но вече преднината пред ЦСКА-София е само една точка. Локомотив остана на 13-то място с актив от шест точки, след като в последните шест срещи записа едва три точки.
Следващата седмица тимът от Търново отново гостува, този път на Лудогорец 2, докато столичани имат визита на Ботев (Враца).

ЛОКО (СФ) - ЕТЪР 0:0

ЛОКОМОТИВ (СФ): Александър Любенов, Анестис Хадзилиадис, Александър Горанов, Емил Виячки, Денис Пидев, Йоргос Бузукис, Богомил Христов, Димитър Георгиев, Калоян Ангелов, Владислав Мисяк,
Йордан Ризов

ЕТЪР: Цветомир Цанков, Михаил Минков, Мартин Николов, Иван Скерлев, Симеон Иванов, Станислав Генчев, Чавдар Ивайлов, Джихат Кямил, Николай Цветков, Стефан Неделчев, Петър Димитров

СЪДИЯ: Ивайло Стоянов