Последният кръг на ендуранс шампионата ще се проведе на пистата "Долна Митрополия"

Последният кръг на ендуранс шампионата за тази година се проведе през уикенда на пистата "Долна Митрополия" край Плевен се проведе последния кръг от ендуранс шампионата за тази година. В едночасовото състезание Endurance Sprint участие взеха 15 отбора. Отборът на Top Drift (Nissan 200SX) завърши на първо място в групата на състезателните автомобили с двигатели над 2 000 куб. см. Отборите на Пинокио Моторспорт (BMW E30) и РиВ Aуто (BMW E36) завършиха на втора и трета позиция. В същата група, но в клас до 2 000 куб. см., първото място бе за отбора на Lotus Sofia Motorsport (Lotus Elise), а втори и трети останаха Дъга Сервиз-Плевен (Opel Kadett) и HPP (Honda Civic).

Scuderia Papazov (BMW E30 328) навъртя 23 обиколки и спечели състезанието в групата на туристическите автомобили с обем на двигателя над 2 литра, а отборът на Vaptech Racing (Mercedes W124 3.6) остана на втора позиция. Тимът на Florida Racing (Peugeot 205) завърши на първо място при автомобилите с двигател до 2 литра. Втори и трети останаха отборите на Жо-Ник-09 (Opel Astra) и Kose Bose (Renault Clio Sport). Само седем отбора взеха участие в тричасовия Ednurance.

С направени 69 обиколки, отбирът на Evo Racing (Renault Clio Sport)завърши на първо място при състезателните автомобили с двигатели до 2 литра. Втори и трети завършиха тимовете на Sofia Lotus Motorsport и Sofia Lotus Racing (Lotus Elise). При туристическите автомобили с двигатели над 2 литра на първо място завърши отбора на Scuderia Papazov. При автомобилите с двигатели до 2 литра, с най-много обиколки завърши отбора на Pleven Rally Team, но същите бяха дисквалифицирани по-късно след подадена контестация за използване на нерегламентиран резервоар. Така на първо място беше класиран Evolution Racing (Peugeot 106 Rally), а втори остана Kose Bose.