Братислав Кръстев спечели първия турнир за сезона

Новият сезон в родния снукър стартира с много интересен и динамичен турнир, който се проведе този уикенд в спортен клуб „Академията“. Братислав Кръстев спечели първата надпревара за сезона след победа с 4:1 фрейма над Георги Величков във финала. Брандо показа, че е пренесъл добрата си форма от миналия сезон и спечели турнира като загуби само 4 фрейма.

Преди това той се справи с Красимир Марков, Цветан Павлов и Сашко Димитров. В полуфиналите Братислав се наложи с 3:1 над Виктор Илиев. Младият талант взе много драматичен успех над Христо Сираков в 1/4 финалите след 3:2, но не успя да наложи своя стил в следващия кръг. В друг оспорван 1/4 финал Теодор Чомовски победи Спасиан Спасов с 3:2 фрейма след много тежка битка на зеленото сукно. В полуфиналите обаче Чомовски отстъпи на Георги Величков с 1:3 фрейма. Самият Величков пропусна голяма част от миналия сезон, но през този се завърна с добра игра от самото начало.

Българските играчи и съдии успяха да се снимат и с купата на победителя от двубоя между Рони О‘Съливан и Марк Селби. Трофеят е на посещение в различни спортни клубове в София и Пловдив. Както е известно този уикенд феновете на снукъра в България ще имат уникалната възможност да гледат на живо Рони О‘Съливан срещу Марк Селби в турнира “Efbet Eleven 30”. Двамата ще се срещнат първо в София на 30 септември в зала “Универсиада“ и на 1 октомври в зала „Колодрума“ в Пловдив.