Нова победа остави Пипо Индзаги на върха

Воденият от Филипо Индзаги отбор на Венеция победи трудно с 2:0 Лумедзане в мач от 6-ия кръг на Лега Про-Група Б, третото ниво на италианския футбол. Така момчетата на СуперПиро записаха трети пореден успех, който ги остави на върха в класирането с актив от 14 точки.

Ферари в 24-ата минута с гол в стил "Индзаги" даде аванс на венецианците, а в 76-ата минута автогол на Алегра донесе четвъртата победа за сезона на Венеция. Домакините бяха без няколко основни играчи, след като трима бяха изгонени при победата с 1:0 в гостуването на Анкона преди седмица.

Тимът е лидер с точка преднина пред Порденоне, две пред Самбенетезе, както и три пред Парма.