Левски и Литекс направиха ялово реми

Без голове – 0:0 завърши дербито на 7-ия кръг на Северозападната Трета лига в град Левски между едноименния тим и Литекс. Този резултат се оказа самоубийствен за съперниците – домакините загубиха първи точки и сдадоха лидерството /по голова разлика/, а гостите не успяха да скъсят дистанцията с водачите в клрасирането. Получи се изключително оспорван мач.

Селекцията на Живко Желев повече владееше топката, докато левскарите действаха по-прибрано. Те обаче започнаха мача с голова ситуация, но Венцислав Миленов не успя да оползотвори прецизно подаване на Ивайло Иванов. Половин час след началния съдийски сигнал на Никола Атанасов плеймейкъра на Левски – Цветан Петров за малко да прехвърли излезлия напред вратар на Литекс – Диян Вълков.

След почивката Литекс имаше превес. Създаде и няколко чисто голови положения, но не успя да реализира поне едно от тях. Левскарите пък доиграха последните 25 минути с десет футболисти, тъй като Станислав Иванов получи втори жълт и червен картон за нарушение. От този развой се възползва Кариана /Ерден/, който се изкачи на първото място.