Котдивоарски талант изуми Шотландия с нов фантастичен гол (видео)

Нов изключителен гол отбеляза в шотландското първенство котдивоарският нападател на Килмарнък Сюлейман Кулибали. 21-годишният футболист вкара гол на Селтик с удар от около 40 ярда в мача между двата тима от 7-ия кръг на шампионата. Кулибали изненада холандския страж на Селтик Дорус де Фрийс в 32-ата минута, когато резултатът бе 0:0. Оттам нататък срещата се превърна в истински кошмар за гостите от Килмарнък, които на почивката вече изоставаха с 1:2, а през второто полувреме допуснаха още 4 гола и загубиха с 1:6.

По-рано този месец Кулибали вкара красив гол със задна ножица във вратата на Дънди ФК, като любопитното е, че отново го стори в 32-ата минута. Въпросната среща завърши по малко по-благоприятен за Килмарнък начин - 1:1.

Селтик е лидер в класирането с 16 точки (и мач по-малко), следван от Абърдийн с 12. Килмарнък заема предпоследното 11-о място с 6 точки.