Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Виляреал доплува на две точки от върха (видео)

Отборът на Виляреал надви с 3:1 Осасуна в мач от шестия кръг на Ла Лига, игран на "Ел Мадригал". Всички попадения паднаха през първата част. С успеха "подвдодницата" се доближи на две точки от лидерската позиция.

"Жълтите" на Фран Ескриба бяха тотален доминатор преди почивката и вкараха три попадения. В петата минута Ману Тригерос подаде към Саму Кастийехо, той центрира полувисоко в малкото наказателно поле и там Пато заби в мрежата - 1:0. В осмата пред Кастийехо се откри възможност, но стреля в тялото на свой съотборник. В 11-ата Еманюел Ривие прати топката извън целта от брилянтна позиция след центриране на Хуан Фуентес.

В средата на полувремето домакините получиха дузпа, след като вратарят Марио Фернандес спъна Роберто Сориано. Капитанът Бруно удвои резултата от бялата точка. В 30-ата Роберто Сориано получи удобна добавка, ала намери тялото на вратаря. В 39-ата "подводницата" вече водеше класически: Саму Кастийехо блесна втора асистенция, а точен за гола беше Никола Сансоне. В добавеното време на първата част "червените" намалиха след нова дузпа. Алваро Гонсалес сложи крак на Серхио Леон, а Роберто Торес отбеляза от дузпата - 3:1.

През втората част головете секнаха. В 58-ата минута Ману Тригерос стреля неточно след подаване на Бруно. Три минути по-късно Серхио Асенхо спаси домакините от нов гол след страхотен пас на Мигел Олавиде към Серхио Леон на първа греда. В 66-ата резервата Жонатан дос Сантос намери Тригерос, който не уцели вратата след удар с глава. В 80-ата наварският тим отново пропусна да се доближи в резултата. Решаваща беше намесата на Асенхо, който изби след удар на първа греда на Ривие. В 88-ата Рафаел Сантос Боре пропусна за Виляреал.

В крайна сметка "жълтите" се изравниха с Атлетико Мадрид в челото. Осасуна остава на последната позиция.

Снимка: Marca