Ники Михайлов отново хвана дузпа и донесе точка на тима си

Българският вратар Николай Михайлов продължава с доброто си представяне през този месец. Стражът на Мерсин прекъсна серията си от два мача без допуснат гол, но хвана решаващата от трите дузпи срещу него в гостуването на Денизлиспор от 5-ия кръг на Първа лига на Турция. Двубоят завърши 2:2, а с ключовите си намеси Михайлов помогна на тима си да стигне до точката.

Стартиралият сезона катастрофално отбор на Мерсин водеше с 1:0 на почивката след попадение на Калоглу в 40-ата минута. През втората част играчите на Денизслиспор натиснаха сериозно, но не вкарваха головете си положения. В рамката на 100 секунди обаче получиха правото да изпълнят, не една, ами цели две дузпи. Първата Баръш Йорюджю вкара с точен удар вляво в 63-ата минута, а при втората Михайлов хвана ъгълът, но въпреки това Йорюджю записа името си отново сред голмайсторите. Родният страж бе извършил нарушението за втория 11-метров наказателен удар.

Само пет минути по-късно последва нова дузпа за домакините. Йорюджю застана зад топката, търсейки хеттрик, но Михайлов отново изби, този път в корнер. Така резултатът остана само гол преднина за Денизлиспор, а в 83-ата минута Акан от Мерсин изравни. Гостите дори имаха възможност за трети гол в последните минути, но стражът на домакините спаси.

Така срещата завърши 2:2, като домакините имат актив от осем точки, а Михайлов и компания вече имат седем, след като стартираха сезона с две поражения и голова-разлика 1:9.

Интересното е, че през последните две седмици Михайлов спасява втора дузпа от пет срещу него. Преди това той запази вратата си суха при първата победа с 2:0 над Болуспор в предното гостуване, когато срещу Мерсин имаше две дузпи.

Тогава стражът парира дузпа през първото полувреме на бившия национал на Бразилия Андре Сантос, който след това удари гредата с нов удар от бялата точка през втората част.