И третият фаворит за титлата в Русия се провали (видео)

Осмият кръг се оказа неуспешен за всички основни претенденти за титлата в Русия. След като шампионът ЦСКА (Москва) направи 1:1 у дома с Краснодар, а Спартак (Москва) сензационно отстъпи на Уфа с 0:1, Зенит също се препъна. Питерци водеха с 2:0 при визитата си на Анжи, но допуснаха изравняване и в крайна сметка си тръгнаха само с точка от Каспийск. В герой за Анжи се превърна бившият нападател на Черно морец (Бургас) Яник Боли. Той влезе като резерва и донесе равенството на тима си в 64-ата минута.

Двубоят на "Анжи-Арена" започна перфектно за Зенит. Още в 6-ата минута Олег Шатов центрира от корнер и Артьом Дзюба с глава откри резултата. Таранът на гостите се разписа още веднъж в 18-ата минута, отново след асистенция на Шатов.
Малко по-късно Луиш Нето извърши нарушение в наказателното поле на Зенит и Бернард Бериша превърна отсъдената дузпа в гол. Анжи игра много смело през второто полувреме и заслужено изравни. В 64-ата минута удар на Боли се отклони от Доменико Кришито и стана неспасяем за Михаил Кержаков.

Равенството остави Зенит на 3-о място в класирането с 16 точки, а Анжи има 12 пункта и е на 7-а позиция.
"При 2:0 всички си помислиха, че ще ни е лесно. Отпуснахме се и бяхме наказани. Анжи атакуваше повече от нас и използва грешките ни. Съперникът ни доби увереност, защото ние му позволихме. Лошият терен също ни попречи. В края домакините целенасочено бавеха времето, а съдията не взе мерки", заяви след двубоя ядосаният треньор на Зенит Мирча Луческу.