Победи за Мъри Стоилов, Херо и Стойчо Младенов в Казахстан (видео)

Силен бе днешният ден за българските треньори в Казахстан. И тримата ни родни специалисти - Станимир Стоилов, Димитър Димитров-Херо и Стойчо Младенов, изведоха отборите си до победи.

Астана на Мъри Стоилов надви с 1:0 като гост Ордабаси. Попадението реализира Кабананга в 44-ата минута, а в 71-ата Смаков от Ордабаси получи червен картон.

Убедителна победа пък записа Иртиш Павлодар, чийто наставник е Димитър Димитров. Иртиш разби с 4:1 като гост Окетпес. Фонсека (17), Муртазайев (52, 56) и Гетериев (77) бяха точни за Иртиш, а Харулин (38) бе автор на попадението за домакините. Същият футболист получи червен картон в 59-ата минута.

След 28 кръга Астана е лидер в класирането на казахстанското първенство с 65 точки (и мач по-малко). С 4 точки по-малко е вторият Алмати, а Иртиш е трети с 43.

В групата на борещите се за оставане в местния елит воденият от Стойчо Младенов тим на Атирау се наложи с 1:0 у дома над Тараз с гол на Куртеян (64). Атирау е трети в класирането в своята група и девети в общото подреждане.