Интер пак почна да скрибуца (видео)

Отборът на Интер не успя да надвие Болоня насред "Джузепе Меаца", завършвайки 1:1 с храбрия състав на Роберто Донадони. Така момчетата на Роналд де Бур сложиха край на серията си от три победи и останаха на четири точки от върха, където гордо се вее знамето на Ювентус. Срещата в Милано предложи добър футбол и бе приятна за гледане.

Матия Дестро откри резултата в 14-ата минута, когато завърши отляво хубава акция на гостите. Симоне Верди разбърка защитниците на "нерадзурите" като тесте карти, след което последва пас към Дестро, който пък намери моментално мрежата. Юношата на Интер се намира в много добра форма - 3 гола от 5 мача през сезона.

Интеристите се заеха да връщат гола и го сториха в 37-ата минута, когато воле на Иван Перишич се спря в далечния ъгъл - 1:1. Преди това Жофри Кондогбия бе заменен от Асан Нукури, защото не задоволи своя наставник. Нукури пък записа приличен мач и вече може да мисли за сряда, когато се разделя с тийнейджърството. В края на първата част Антонио Кандрева бе близо до попадение, но Анжело Да Коща направи едно от спасяванията на кръга. Вратарят на Болоня показа завиден рефлекс, отбивайки силен шут на италианския национал.

След почивката Интер продължи да търси втория гол, но и Самир Ханданович не седеше без работа. В края стражът от Любляна демонстрира класа, спирайки с тяло изстрел на нападател на "рособлу". Някъде по това време Де Бур пусна в игра новото бразилско попълнение Габигол, на когото се залагат много надежди. В добавеното време Андреа Ранокия можеше да се превърне в герой за миланския гранд, но защитникът пропусна да опъне мрежата след удар с глава от чиста позиция - топката излезе в аут. В аут излязоха и надеждите на тифозите на домакините за трите точки. В следващия кръг Интер има тежко гостуване на Рома, Болоня пък приема Дженоа.