Лил се закотви на дъното

Отборът на Лил продължава със слабото си представяне от началото на сезона в Лига 1. Тимът от Северна Франция загуби с 1:3 при визитата си на Сент Етиен в мач от седмия кръг на шампионата и остава на дъното на класирането.

След равностойно първо полувреме Лил остана с човек по-малко минута преди почивката, когато Франк Бериа бе изгонен за втори жълт картон. "Кучетата" удържаха натиска на домакините до средата на втората част, но в 63-ата минута Роберт Берич откри резултата за "зелените". Словенецът се възползва от пас на Барйън Дабо, за да се разпише Девет минути по-късно дебютантът Арно Норден удвои след подаване на Кевин Моне-Паке. В 80-ата минута Ренато Сивели намали за гостите, но в последните секунди на мача скоростна контраатака позволи на Нолан Ру да подпечата успеха на тима си с трети гол.

По този начин Лил остава с актив от едва четири точки и е на последно място в подреждането. Сент Етиен от своя страна е седми с 12 точки.