Валенсия тръгна нагоре след обрат на "Бутарке", Алвеш стана рекордьор по спасени дузпи

Отборът на Валенсия записа победа с 2:1 като гост на новака Леганес в обеден мач от шестия кръг на Ла Лига. Александър Шимановски откри за домакините в 21-ата минута, но попадения на Луиш Нани (33) и Марио Суарес (51) огорчиха публиката на "Бутарке". Това е втора поредна победа за "прилепите" след уволнението Пако Айестаран. Вратарят на валенсианци Диего Алвеш спаси 17-ата си дузпа в Примера дивисион, покорявайки рекорда на Андони Субисарета.

Началните минути на срещата не предложиха много интересни моменти. Първият добър шанс се откри пред Родриго Морено в 18-ата минута, но нападателят не действаше съсредоточено. Домакините успяха да открият резултата в 21-ата минута. Александър Шимановски реализира със смел плонж с глава при центриране на втора греда. В 27-ата Родриго получи пас от Мартин Монтоя, но беше затворен от защитник. В 33-ата "лос че" изравниха. Защитник върна спорно към вратаря Йон Серантес, Родриго се сбори със стража, топката беше измъкната от ръцете му и Нани хладнокръвно реализира за 1:1.

В началото на втората част гостите от "Местайя" сътвориха пълен обрат. След късо изпълнение на корнер Нани центрира ниско на първата греда и там Марио Суарес сложи крак - 1:2. В 61-ата Диего Алвеш сбърка и спъна Алберто Мартин в наказателното поле - дузпа. Бразилският страж се доказа за сетен път като специалист по дузпите и отрази удара на Шимановски.

В 67-ата Серантес изби в корнер след удар на Даниел Парехо. Минута по-късно Виктор Диас сгреши, Нани отне топката, а Хосе Гая не уцели вратата. В 71-ата Алвеш не изби добре и даде възможност на Шимановски, след чийто удар топката облиза гредата. В 88-ата Нани също беше много близо, като топката профуча много близо до гредата.

"Бяло-черните" вече имат шест точки при временния наставник Воро и се отлепиха от дъното. Кастилският тим е в средата на класирането със седем точки.

Снимка: Twitter