Тоти с юбилеен гол в тъжен мач за Рома (видео)

Отборът на Торино победи с 3:1 Рома като домакин в ранния неделен мач от 6-ия кръг на италианската Серия "А". Андреа Белоти (9) и Яго Фалке (52-дузпа, 65) отбелязаха головете за "биковете", а навършващият на 27 септември 40 години Франческо Тоти реализира почетното попадение за столичани. Това бе гол №250 на "десетката" на Рома в Серия "А" - всичките с фланелката на "джалоросите". Повече голове от легендарния нападател в Серия "А" има само Силвио Пиола (274).

Воденият от Лучано Спалети тим на Рома заема трето място в класирането с 10 точки, а отборът на Синиша Михйлович е девети с 8.

Първата опасност за някоя от двете врати в мача бе сътворена от гостите от Вечния град. В 4-ата минута Един Джеко бе изведен очи в очи с Джо Харт, но бившият му съотборник в Манчестър Сити излезе много добре и блокира босненския нападател на Рома. Секунди по-късно Раджа Наинголан получи свободно пространство пред наказателното поле на Торино и стреля силно, но неточно.

В 8-ата минута лоша намеса на Войчех Шчесни позволи на "биковете" да застрашат сериозно за първи път в мача вратата на Рома. Последва центриране на Джоел Оби и Андреа Белоти с глава изпрати топката в близкия на Шчесни ъгъл - 1:0 за домакините.

В 11-ата минута пред "вълците" се откри прекрасен шанс за изравняване на резултата, но Джеко направи сериозен пропуск от непосредствена близост. Веднага след това пък Белоти пак създаде проблеми на нестабилната отбрана на Рома и Яго Фалке, който през миналия сезон игра за "джалоросите", удари греда. Фалке опита добавка, но Шчесни този път реагира отлично и спаси.

В 23-ата минута Оби бе сменен принудително от Даниеле Базели в състава на Торино, тъй като асистиралият за гола халф получи травма.

В 28-ата минута Джеко опита удар след центриране по земя отдясно, но шутът не затрудни особено Харт. Тимът на Рома изглеждаше по-активният на терена, но в 40-ата минута Белоти можеше да направи резултата 2:0. Изстрелът му обаче бе париран от полския страж на столичани.

Първите минути на второто полувреме също бяха много динамични. В 52-ата минута Яго Фалке бе точен за 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на бившия играч на Торино Бруно Перес срещу Белоти. Само две минути по-късно обаче влезлият на почивката на мястото на Даниеле Де Роси Франческо Тоти също вкара гол от дузпа. Тя пък бе отсъдена от рефера Паоло Талявенто за нарушение на Лоренцо Де Силвестри срещу Диего Пероти. Малко след това Де Силвестри получи контузия и отстъпи мястото си на Давиде Дзапакоста.

В 65-ата минута Торино поведе с 3:1. Фалке стреля към вратата на Шчесни, топката се отклони от тялото на Федерико Фасио, подлъга полския страж и се озова в мрежата на "вълците".

До края на срещата домакините имаха шансове и за още голове, а в края на двубоя Джеко направи поредния си пропуск и зрителите на "Олимпико" в Торино не видяха повече попадения днес.