Евтимов дебютира за Шоле, Калоян Иванов с 18 точки при победа в контрола

Шоле започна със загуба новия сезон в мъжкото баскетболно първенство на Франция. Отборът, в който играе Илиан Евтимов, допусна поражение като гост от По-Ортез със 79:81 (37:40) точки. Българинът с френски паспорт дебютира за Шоле, след като през лятото премина в тима от Елан Шалон. Евтимов започна като титуляр и се отличи с 12 точки, 1 асистенция и 1 отнетa топкa за 22 минути. Тимът на Фенербахче се класира на финала на силния турнир в Задар (Хърватия).

Възпитаниците на Желко Обрадович надделяха над Цедевита с 88:77 (25:18, 16:25, 21:10, 26:24) точки и на финала по-късно днес ще срещнат Дарюшафака. Българинът Йордан Минчев, който е на проби във Фенербахче, игра 3 минути в мача и реализира един наказателен удар. Мелим Махмутоглу и Джеймс Нюнали вкараха по 18 точки за победителите. Мирза Бегич беше най-резултатен за Цедевита с 18 точки и 6 борби.

Отборът на Тофаш, с българина Калоян Иванов в състава си, победи Бююкшехир със 79:73 (42:44) точки в приятелски мач. Иванов беше най-резултатен за Тофаш с 18 точки, а освен това добави 1 борба и 3 асистенции.

Мартин Дурчев изигра добър мач за испанския втородивизионен Арабери при победата на тима над Самик със 70:65 (42:35) точки на предсезонен турнир в Испания. Българинът започна като титуляр и се отличи с 8 точки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 20 минути.

В женското баскетболно първенство на Германия Марбург с Диана Войнова победи гостуващия Кемниц със 76:53 (46:19) точки в среща от първия кръг. 28-годишната Войнова дебютира за отбора и завърши с 14 точки и 11 борби, 1 асистенция, 3 отнети топки и 1 чадър за 23 минути.