Локо (Русе) игра цял мач с 10 души срещу Спартак (Варна)

ФК Спартак (Варна) записа първи три точки на собствен терен през този сезон след успех с 3:1 над Локомотив (Русе). Срещата ще бъде запомнена със спорното съдийство, допуснало на моменти доста твърда и груба игра. Неадекватните отсъждания по време на целия мач доведоха до бурни реакции и от двата щаба.

Ключовият момент в двубоя бе в 5 мин., когато Живко Парашкевов получи директен червен картон и „железничарите“ останаха с 10 души на терена. Минута по-рано Атила Юмер фаулира в наказателното поле футболист на домакините, но главният съдия Михаил Йорданов от Разград показа с жест играта да продължи.

Неотсъдената дузпа обаче даде повод за остри протести от страна на отбора на ФК Спартак. Неговите играчи наобиколиха съдията, за да му искат обяснение. Парашкевов, който бе близо до ситуацията, се опита да помогне на рефера, но бе съборен на земята в блъсканицата и бе ритнат в главата от капитана на „соколите“ Диян Кателиев. Това доведе и до включването на играчи на Локо (Русе) в мелето. След края му реферът Йорданов отстрани от игра Парашкевов, но не посмя да вдигне картони на играчи на домакините.

При напускането си на терена халфът на „железничарите“ веднага бе откаран в Спешния център на варненската болница, където се отказа, че има хематом на главата и е с мозъчно сътресение.

Варненци се възползваха от численото си преимущество на терена и дръпнаха в резултата с три гола до почивката. В 23 мин. Ивайло Русев откри за ФК Спартак, след като засече с глава центриране от корнер. Пет минути по-късно Иван Добрев отправи силен удар от фал, при което топката рикошира в бранител на „железничарите“ и влетя за втори път в мрежата.

В самия край на първото полувреме отново Ивайло Русев вкара. Той бе изведен отдясно и успя да прехвърли излезлия неразчетено напред вратар на Локо (Русе).

През второто полувреме, макар и с 10 души на терена, „железничарите“ намериха сили да се противопоставят по-успешно на своите противници и дори стигнаха до почетен гол. Негов автор стана влезлият като резерва Станимир Петров.

След края на мача главният съдия Михаил Йорданов призна, че не е видял ритането на съборения на земята футболист на Локо (Русе) Парашкевов. От щаба на „железничарите“ пък заявиха, че ще протестират пред Зоналния съвет на БФС срещу съдийството на двубоя във Варна.

ФК Спартак (Варна): Митко Недев, Микаеил Асад (90 – Лоренцо Димитров), Калоян Иванов, Свилен Иванов, Михаел Михалев, Иван Добрев, Диян Кателиев /капитан/, Денис Драганов (60 – Милен Бабаджанов), Ивайло Русев, Пламен Иванов, Петър Георгиев.

Локо (Русе): Огнян Брайнов, Атила Юмер, Александър Маринов, Джан Али, Мартин Иванов, Живко Парашкевов, Борислав Караиванов, Ивайло Кирилов, Станимир Ангелов, Радомир Хараланов, Динко Станчев. (Станимир Петров, Мартин Рачев, Ивайло Иванов).