Ростов нанесе трета поредна загуба на Локо Москва (видео)

Локомотив (Москва) продължава с колебливото си представяне и под ръководството на Юрий Сьомин. Столичани загубиха с 0:1 гостуването си на Ростов и регистрираха трето поредно поражение в Премиер лигата. Единствения гол в мача отбеляза Дмитрий Полоз в края на първото полувреме. В 83-ата минута Александър Ерохин от Ростов получи червен картон, но и в намален състав домакините удържаха минималната си преднина.

До почивката мачът се развиваше равностойно, но в 41-ата минута защитата на Локомотив се пропука. Сердар Азмун овладя топката и подаде на Ерохин, който центрира перфектно към Полоз - 1:0. През второто полувреме най-близо до изравняването беше Александър Самедов, но неговият удар беше блокиран.
"Започнахме перфектно и всичко ни се получаваше, но в края на мача почувствахме умора заради натоварения ни график. Въпреки това, показахме характер и спечелихме", коментира след мача наставникът на Ростов Иван Данилянц.

"Едно подхлъзване доведе до гола във вратата ни. Доминирахме след почивката, но домакините се защитаваха с много хора. Имахме достатъчно положения и трябваше да изравним", каза треньорът на Локо Сьомин.
След 8-ия кръг "железничарите" са на 11-о място с актив от 7 точки, а Ростов е 7-и с 13.

След седмица Локомотив приема Арсенал (Тула), а Ростов е домакин на ЦСКА (Москва).