Реал Мадрид изпусна точки след късна драма на "Гран Канария" (видео+галерия)

Европейският шампион Реал Мадрид записа втори пореден шампионатен мач без победа след 2:2 като гост на Лас Палмас в дуел от шестия кръг. Марко Асенсио даде аванс на "белите" в 33-ата минута, но Тана Домингес изравни (38). Карим Бензема дръпна отново мадридчани напред в 67-ата, но късен гол на Серхио Араухо в 85-ата оформи ремито. Тимът на Зинедин Зидан вече има аванс от само една точка пред шампиона Барселона.

Алваро Мората смени Карим Бензема до Гарет Бейл и Кристиано Роналдо. Марко Асенсио и Начо Фернандес получиха шанс за изява заради травмите на Каземиро и Марсело. Кике Сетиен разположи отбора си в 4-2-3-1 с централен нападател Марко Ливая.

Лас Палмас - Реал Мадрид От началото на срещата "лос меренгес" натиснаха своя противник. В шестата минута Тони Кроос отне топката и отправи коварен удар, Хави Варас не се справи добре, но бранител изби. В осмата Мората надскочи своя пазач и стреля с глава - Варас успя да боксира над гредата. В 12-ата Кристиано се строполи в наказателното поле - съдията Естрада Фернандес правилно прецени, че няма нарушение. Секунди по-рано обаче имаше игра с ръка на бранител на домакините пред наказателното поле, която съдията не видя.

В 18-ата Мората стреля фалцово - в ръцете на вратаря. Минута по-късно Бейл нахлу опасно към наказателното поле, където беше блокиран. В 24-ата Даниел Карвахал се устреми остро в към малкото поле и сервира топката на крака на Кристиано, но португалецът беше блокиран, а след това Мората не успя да промуши топката. В 27-ата Жонатан Виера стреля ниско в десния ъгъл на Кико Касийя, стражът плонжира и улови.

Лас Палмас - Реал Мадрид - 2:2 В 33-ата Начо Фернандес навлезе необезпокояван в наказателното поле и отправи удар. Варас изби, но на главата на Марко Асенсио, който реагира точно и отбеляза - 0:1. "Жълтите" реагираха по най-добрия начин. В 38-ата Момо Фигероа центрира, топката стигна до Тана Домингес, а той от 15 метра я прати в десния ъгъл на вратаря - 1:1. В края на полувремето Варас извади топката в корнер след силен удар на Бейл.

Второто полувреме започна с прекрасна възможност за тима от "Сантиаго Бернабеу". В 47-ата минута след изпълнен тъч Кристиано получи пространство по крилото и подаде към непокрития Бейл на дъгата. След удара на уелсеца Варас направи изумително спасяване, а при добавката имаше засада. Канарският състав играеше подредено в отбрана и владееше топката със завидно самочувствие.

Лас Палмас - Реал Мадрид - 2:2 В 60-ата Карвахал получи извеждащо подаване в наказателното поле, но се подхлъзна. В 64-ата Зидан предприе офанзивна смяна и пусна Карим Бензема вместо Асенсио. Секунди по-късно френският нападател имаше възможност да се разпише: Варан игра с глава при корнер, а Карим не успя да се ориентира и да стреля по-точно.

Само три минути по-късно все пак номер 9 опъна мрежата зад Варас. Кристиано беше изведен, стреля, а вратарят изби на крака на френския нападател, който не сбърка - 1:2. В 72-ата Зизу извади Кристиано Роналдо и пусна Лукас Васкес.

Лас Палмас - Реал Мадрид - 2:2 В 85-ата гостите лековато допуснаха техния съперник да развие продължителна атака и да изравни. Висенте Гомес свали с глава в наказателното поле, Серхио Араухо се изправи срещу Касийя и благодарение на щастлив рикошет запази топката и сам я вкара от голлинията - 2:2. В 89-ата Кроос изпробва далечния си шут - в ръцете на Варас. В 91-ата Бензема беше намерен на далечната греда, но не успя да я свали, пращайки я високо над гредата. В 94-ата Иско беше оставен да стреля с глава, но го направи доста неточно.

Идния вторник Реал гостува в Дортмунд в корав сблъсък от Шампионската лига. Островитяните пък се изкачиха на пето място.