Кристъл Палас вгорчи живота на Съндърланд с впечатляващ обрат

Кристъл Палас постигна впечатляващ обрат при визитата си на Съндърланд в мач от шестия кръг на Премиър лийг. Лондончани губеха с 0:2 до 62-ата минута, но в крайна сметка се добраха до трите точки с 3:2. Ветеранът Джермейн Дефоу даде преднина от два гола за "черните котки", но с попадения на Джо Ледли, Джеймс Макартър и късен гол на Кристиан Бентеке гостите стигнаха до успеха.

Резултатът бе открит от домакините в 38-ата минута. Тогава безумно действие на Джо Ледли, който се опита да върне топката назад към съотвборник, завърши като извеждащо подаване за Дефоу сам срещу вратаря и ветеранът не сбърка. В 60-ата минута отново нападателят бе точен за домакните, след като се възползва от едно разбъркване в наказателното поле, за да прати топката в мрежата с мощен шут.

Само две минути по-късно обаче лондончани се върнаха в мача. Грешникът за първия гол на Съндърланд - Ледли заличи вината си, като намали с удар от около 20 метра, рикоширал в Патрик ван Аанхолт. В 76-ата минута резултатът стана 2:2. Макартър прати топката в мрежата след центриране на резервата Езекиел Фрайърс. Така се стигна до последната минута на мача, когато друга резерва - Чун-Йон Лий сложи топката на главата Бентеке, който донесе драматичния успех на Палас.

Така играчите на Алан Пардю показаха, че се намират в отлична форма и записаха трета поредна победа. Успехът ги изкачи на осма позиция с десет точки. Съндърланд от своя страна остава на дъното с едва една.