Десет от десет за Мачестър Сити при Пеп (видео)

Манчестър Сити записа десета поредна победа под ръководството на Джосеп Гуардиола, след като надделя с 3:1 над Суонзи като гост. Серхио Агуеро реализира два гола, вторият от които от дузпа, а Рахим Стърлинг добави едно попадение за днешния успех на "гражданите". Фернандо Йоренте (13') пък вкара първия си гол за Суонзи.

Преди няколко дни Ман Сити спечели с 2:1 срещу същия съперник в среща от турнира за Купата на Лигата.

Мейк ван дер Хоорн дебютира за "лебедите", а Анхел Ранхел, Леън Бритън и Уейн Раутлидж също започнаха като титуляри. Джон Стоунс, Давид Силва и Серхио Агуеро се завърнаха за гостите.

Домакините започнаха доста активно, но "гражданите" поведоха още при първата си опасна атака. Фернандиньо намери Бакари Саня, който центрира по земя към Агуеро. Аржентинецът пое много добре, с което се освободи от бранителите до него и промуши топката между краката на Фабиански, вкарвайки десетия си гол от началото на сезона. В 12-ата минута Браво се намеси много добре и спаси удар на Йоренте отблизо, но минута след това именно испанецът изравни. Сигурдсон го изведе зад отбраната, Саня се подхлъзна, а Цар Лъв този път не остави шансове на Браво, реализирайки първия си гол за Суонзи.

В 34-ата минута Де Бройне имаше много добра възможност да изведе отново Сити напред, но ударът му от границата на наказателното поле мина на сантиметри встрани. Натискът на гостите се усили, но Гюндоган пропусна два шанса, а в последната минута и Коларов се озова на голова позиция, след като Де Бройне изпълни свободен удар, а Отаменди върна с глава. Ван дер Хоорн и Фабинаски обаче се справиха с общи усилия.

В 64-ата минута гостите получиха дузпа. Ван дер Хоорн чукна с ръка Де Бройне през лицето, след като вече бе спечелил топката. Белгиецът падна, а Нийл Суорбрик отсъди дузпа и показа жълт на бранителя, който бурно оспорваше това решение. Агуеро изпълни много елегантно дузпата в стил "Паненка", с което изведе Сити отново напред в резултата. В 77-ата минута Стърлинг оформи крайния резултат. Гостите организираха контраатака след корнер пред тяхната врата, топката стигна до английския национал, който развъртя Ноутън от финтове в наказателното поле и стреля покрай Фабиански.

Манчестър Сити е с пълен актив - 18 точки, докато Суонзи остава със само четири пункта и бъдещето на Франческо Гуидолин изглежда все по-несигурно.