Тотнъм превзе "Ривърсайд" с азиатска магия (видео)

Отборът на Тотнъм победи с 2:1 Мидълзбро като гост на "Ривърсайд" в мач от 6-ия кръг на английската Висша лига. И двата гола за "шпорите" от Лондон вкара южнокореецът Сон Хюн-Мин (7, 23). За Боро точен бе Бен Гибсън (65). Тимът на Маурисио Почетино продължава без поражение в Премиър Лийг, като е втори в класирането с 14 точки и само 3 допуснати във вратата си гола. Воденият от Айтор Каранка Мидълзбро пък е 15-и с 5. Лидер е безгрешният дотук Манчестър Сити с пълен актив от 18 точки.

В 7-ата минута Сон Хюн-Мин получи топката от Винсент Янсен в наказателното поле на Боро, с хубави движения се освободи от бранителите и с удар отблизо изведе "шпорите" напред в резултата. Малко преди попадението бившият страж на Барселона Виктор Валдес успя да парира далечен шут на Деле Али, но не съумя да отрази изстрела на Сон Хюн-Мин.

В 23-ата минута отново 24-годишният южнокореец показа на какво е способен, правейки резултата 0:2. Сон Хюн-Мин си поигра с бранителите на Мидълзбро отляво на вратата на Валдес, след което с изключителен шут изпрати топката в мрежата, а испанският вратар на домакините бе просто зрител в тази ситуация.

В 35-ата минута играчите на Маурисио Почетино пропуснаха отличен шанс за трети гол. Първо Кристиан Ериксен получи шанс да стреля от много добра позиция, но шутът му бе блокиран от защитник, а веднага след това Валдес спаси удар от малък ъгъл и отблизо на Муса Сисоко. Секунди по-късно Деле Али имаше претенции за неотсъдена дузпа. Али падна на земята, като изглеждше, че е бил блъснат в гръб от играч на Боро, но реферът Греъм Скот не посочи бялата точка. Гостите имаха още възможности за гол до края на първата част, като в 44-ата минута пред Деле Али се откри чудесен шанс, но той стреля над вратата след грешка на защитник на Мидълзбро.

Лондончани доминираха на терена и през второто полувреме, но в 65-ата минута Мидълзбро малко изненадващо успя да върне едно попадение. Стюарт Даунинг центрира от фаул и защитникът Бен Гибсън изпрати топката в мрежата зад Юго Лорис.

В 77-ата минута резервата на Мидълзбро Джордан Роудс отправи хубав удар с глава след центрирне отляво, но Лорис се намеси стабилно и резултатът остана 1:2. В 83-ата минута пък резервата на Тотнъм Ерик Ламела можеше да сложи точка на спора, но Валдес спаси удара на аржентинеца.

В крайна сметка, защитата на Тотнъм не позволи кой знае какви опасности за вратата на Лорис в заключителните минути и Тотнъм заслужено взе победата.