Ван Гаал няма да тръгва от дъното в Германия

Последният в класирането до днес Вердер (Бремен) извоюва драматична победа с 2:1 над Волфсбург на свой терен в среща от петия кръг на Бундеслигата, с което излезе над чертата. Домакините губеха до 86-ата минута, но в оставащото време Ленарт Ти и Теодор Гебре Селасие бяха точни, с което донесоха изобщо първи точки за тима през сезона. Така ако спряганият за нов треньор на отбора Луис ван Гаал наистина пристигне, той няма да трябва да тръгва от нулата. След уволнението на Виктор Скрипник преди седмица временно начело на тима е досегашният наставник на юношите Александер Нури.

Вердер превъзхождаше "вълците" през цялата среща, но пропусна няколко чисти възможности. В същото време гостите успяха да поведат щастливо, след като в 69-ата минута Роберт Бауер си вкара автогол.

"Везерщадион" се зарадва чак в 86-ата минута, когато юношата на клуба Ти изравни, а делириумът настъпи в последната минута, когато тъмнокожият Гебре Селасие заби топката в мрежата след центриране от корнер.

Секунди след изравнителното попадение Юлиан Дракслер беше на косъм от гол за Волфсбург, но ударът му с глава се отклони в защитник на домакините и след това разтресе напречната греда.

Пореден слаб мач за "вълците" изигра националният нападател Марио Гомес, който все още не може да се разпише.