Локо (Пловдив) си тръгна с три точки от Бургас (видео)

Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Нефтохимик при гостуването си в Бургас в мач от осмия кръг на Първа лига. "Смърфовете" показаха, че притежават повече опит от съперника си и се адаптираха по-добре на тежкия терен на стадион "Лазур". След скучно първо полувреме, в което липсваха чистите положения пред двете врати, гостите стигнаха до успеха след почивката с две бързи попадения на Мартин Райнов и Димо Бакалов. В последната минута на двубоя пък Венцислав Христов намали за домакините, но за повече нямаше време.

Резултатът бе открит от гостите в 61-ата минута, когато при едно изпълнение на корнер топката стигна на задната греда до Веселин Марчев, който я върна в малкото наказателно поле, където дебнеше Райнов, за да я прати в мрежата. Осем минути по-късно резултатът стана 2:0 в полза на гостите. При една изритана топка към наказателното поле на бургазлии Димо Бакалов изпревари вратаря Янко Георгиев и довкара кълбото в празната врата. В последните минути на мача Локо държеше нещата под контрол и рядко допускаше опасности пред вратата си. Все пак в последната минута на мача Нефтохимик стигна до опасен пряк-свободен удар, който Венци Христов реализира майсторски, за да оформи крайното 2:1 с първия си гол за новия си отбор.

С победата си днес играчите на Илиан Илиев се изкачиха на шеста позиция в класирането с актив от 12 точки. Новият наставник на Нефтохимик Христо Янев пък записа неуспешен първи мач в шампионата начело на тима и така "шейховете" остават предпоследни с четири точки.