Маркес най-бърз на първата тренировка на "Арагон"

Лидерът в MotoGP Марк Маркес записа най-бързото време на първата тренировка на испанската писта "Арагон". На две десети от него остана другият претендент за титлата Валентино Роси, а трети най-бърз бе Винялес. Маркес записа много бърза обиколка още в началото на сесията - 1:49.172 минути и впоследствие останалите състезатели просто се опитваха да стопят разликата. Победителят от "Бърно" Кръчлоу стана втори с изоставане от 0.670 секунди, но скоро бе изместен от редица други мотоциклетисти и остана девети. Хорхе Лоренсо, който имаше успехи в последните два сезона на "Арагон", бе притеснен от проблеми с гумите и най-бързата му обиколка му отреди пето място. Четири десети по-бърз от него бе пилотът на Ducati Андреа Довициозо, а неговият съотборник Яноне бе шести. В края на сесията Маркес записа и най-бързата си обиколка с време от 1:48.830 минути, с което бе единственият състезател с време по-ниско от минута и 49 секунди.

Световният шампион от 2006 година и състезател в Супербайк Ники Хейдън се завърна в кралския клас за настоящия кръг. Първата му тренировка може би бе предимно опознателна и той завърши с предпоследно време - 1:51.873 минути.

Стартът на 14 кръг от календара на шампионата бе даден в 10:55 часа. Това е третият уикенд на испанска територия след състезанията на "Херес" и "Барселона", където Роси бе победител. Пистата е вълнуваща за публиката и напрегната за отборите и пилотите. Те ще трябва да се борят с десет леви и седем десни завои, а обиколките, които им предстоят в неделя, са 17. Втората тренировка за днес е насрочена за 15:05 часа. Третата тренировъчна сесия утре е от 10:55 часа, а четвъртата – от 14:30 часа. Квалификацията е насрочена за 15:10 часа, а в търсене на победа пилотите ще стартират в 15:00 часа в неделя.