Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Поморие спечели морското дерби

Тимът на Поморие победи с 2:1 Несебър като гост в мач от 1/16-финалите за Купата на България.  Отборът на Малин Орачев спечели морското дерби след зрелищен обрат. През първото полувреме домакините поведоха с гол на Владислав Мирчев в 25-ата минута, който не остави шансове на Димитър Илиев с мощен изстрел.
Бившият нападател на БАТЕ Борисов и Анкона даде надежда за успех на своя тим, който влезе като фаворит в срещата. Причината затова бе, че момчетата на Николай Русев се представят значително по-добре във Втора лига от своите колеги. Освен това нямаха допуснат гол в последните четири мача. Поморие пък дойде в Несебър след три поражения далеч от своя стадион.

През втората част обаче гостите стигнаха до пълен обрат и се класираха на осминафинал. Преди това червен картон от домакините получи Галин Димов, който бе изгонен в 55-ата минута.

Изравнителното попадение падна в 62-ата минута. Тогава Христо Лемперов бе точен с далечен удар. След това Даниел Стоянов донесе победата със страхотен гол от воле в 70-ата минута.
Малко преди края Мирчев бе близо до втори гол, но удари гредата и Несебър отпадна.

Миналата година играчите на Орачев отпаднаха на 1/16-финал след дузпи на "Лазур" от Левски, а тази година вече се класираха сред 16-те най-добри в надпреварата.
Несебър - Поморие 1:2

НЕСЕБЪР - ПОМОРИЕ 1:2

1:0 Мирчев (25)
1:1 Лемперов (60)
1:2 Стоянов (67)

НЕСЕБЪР: Росен Андонов, Нуретин Пюскюлю, Иван Стоянов, Галин Димов, Иван Цачев, Владислав Мирчев, Джуниет Али Стамен Ангелов, Джунейт Яшар, Стоян Калев, Пламен Тенев
Резерви:Николай Кръстев, Симеон Баев, Лъчезар Ангелов, Георги Георгиев, Ерай Карадайъ, Николай Дамянов, Рангел Игнатов
ПОМОРИЕ: Димитър Илиев, Антон Иванов, Бекир Расим, Георги Петков, Деян Лозев, Илиян Шерденов, Кирил Георгиев, Майкъл Тевия, Мартин Василев, Християн Казаков, Христо Лемперов
Резерви: Димитър Тодоров, Ахмед Ахмедов, Данаил Стоянов, Милен Танев, Мирослав Коев, Станислав Жеков, Стефан Стаматов