10 години от един легендарен гол на Ливърпул (видео)

Днес се навършват точно 10 години от един от великите голове в историята на Ливърпул. На 20 септември 2006 година испанският халф Чаби Алонсо реализира попадение с удар от своята половина във вратата на Нюкасъл. Мачът е от Висшата английска лига и Ливърпул печели с 2:0. "Анфийлд" вижда първия гол на холандския нападател Дирк Каут с фланелката на мърсисайдци (в 29-ата минута), но двубоят ще се запомни най-вече с феноменалния изстрел на Чаби Алонсо в 79-ата минута.

Любопитно за отбелязване е, че през януари същата година испанецът вкарва подобен гол и на Лутън в мач от турнира ФА Къп.