Русия натупа Северна Америка на Световната купа по хокей на лед

Русия постигна първа победа на Световната купа по хокей на лед, след като в среща от втория кръг в група "Б" на надпреварата надделя над отбора на Северна Америка с 4:3.

Възпитаниците на Олег Знарок достигнаха до успеха с четири безответни попадения в рамките на само 6:14 минути през втория период на Владислав Наместников, Никита Кучеровv, Евгени Кузнецов и Владимир Тарасенко, след които поведоха с 4:1 и до края не допуснаха обрат.

Страхотен мач за "Сборная" направи и вратарят Сергей Бобровский, който отрази 42 удара.

Отборът на Северна Америка, който е съставен от играчи до 23 години от САЩ и Канада, поведе с попадение на Остън Матюс в 5:14 минута на мача, а Морган Райли и Райън Нюджънт-Хопкинс също вкараха, но северноамериканците не успяха да се възползват от превъзходството си и допуснаха първа загуба, въпреки че отправиха 45 точни изстрела срещу само 23 на съперника.

Тимът на Европа се наложи над Чехия с 3:2 след продължение и оглави група "Б" с втората си победа в турнира. Сборният състав на Стария континент, в който играят хокеисти от осем страни, стигна до успеха с попадение на германеца Леон Драйзайтъл в 2:06 минута на допълнителното време.

Преди това отборът на Европа на два пъти повеждаше с попадения на словака Здено Хара и на норвежеца Матс Дзукарело, но съперникът изравняваше чрез Якуб Ворачек и Мартин Ханзал.
Вратарят на чехите Петр Мразек отрази 38 шайби, но това не беше достатъчно и след второто си поражение след 0:6 на старта от домакина Канада момчетата на Милан Хниличка до голяма степен загубиха шансове за класиране на полуфиналите.