Пиаченца не се шегува и отнесе шампиона Модена с 3:1, Виктор Йосифов с 12 точки (ВИДЕО + СНИМКИ)

Отборът на LPR (Пиаченца), в който от началото на сезона играе националът Виктор Йосифов, загатна за огромния си потенциал, след като отнесе шампиона Азимут (Модена) с 3:1 (27:25, 22:25, 25:19, 25:17) в полуфиналната среща на приятелския турнир във Вилафранка.

Така на финала днес Пиаченца ще срещне Диатек Трентино (Тренто), който победи Калцедония (Верона) с 3:0 във втората полуфинална среща.

Тимът на Алберто Джулиани показа много добра форма и силен волейбол особено третата и четвъртата част. В началото на третия гейм Райдел Поей замени кубинския си сънародник Фернандо Ернандес на поста диагонал на разпределителя и това даде отличен резултат.

Страхотен мач изигра националът Виктор Йосифов, който заби 12 точки (4 блока, 73% ефективност в атака). Френският национал Тревор Клевено бе най-резултатен за победителите с 16 точки (63% ефективност в атака).

За Модена се отличи Лука Ветори с 18 точки, а звездата Ървин Нгапет добави още 11 точки.

LPR (ПИАЧЕНЦА) - АЗИМУТ (МОДЕНА) 3:1 (27:25, 22:25, 25:19, 25:17)
ПИАЧЕНЦА: Райдел Йересуело 3, Фернандо Ернандес 7, Тревор Клевено 16, Самуеле Папи 11, ВИКТОР ЙОСИФОВ 12, Аимоне Алети 6 - Лорис Маниа-либеро (Райдел Поей 12, Насари, Лук Тенкати, Котарели)
Старши-треньор: Алберто Джулиани
МОДЕНА: Сантиаго Ордуна, Лука Ветори 18, Ървен Нгапет 11, Немяня Петрич 4, Матео Пиано 7, Максуел Холт 10 - Салваторе Росини-либеро (Кук 1, Якопо Масари, Онвуело)
Старши-треньор: Роберто Пиаца.