България удари и Черна гора с 3:0 на евроквалификацията (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките от националния отбор на България записаха втора чиста победа на първия турнир от Група Е на европейските квалификации, на който сме домакини. Момичетата на селекционера Иван Сеферинов се наложиха категорично над водения от Драган Нешич тим на Черна гора с 3:0 (25:18, 25:19, 25:11) във втория си мач на турнира, игран тази вечер пред около 500 зрители в столичната зала "Христо Ботев".
България - Черна гора
Така българките са начело във временото класиране в групата с 2 победи от 2 мача и 6 точки. Черна гора пък е на 3-о място с 1 победа, 1 загуба и 3 точки, с колкото е и 2-ия Румъния, който по-рано днес надигра аутсайдера Швейцария с 3:1. Утре (18 септември) в последния ден на турнира България играе именно срещу румънките от 18,00 часа, а преди това от 15,30 часа един срещу друг излизат Черна гора и Швейцария. Вторият турнир от Група Е на квалификациите е следващата седмица в Пиатра Нямц (Румъния). За шампионата на Стария континент през 2017 година в Азербайджан и Грузия се класира само победителя в групата след двата турнира, а вторият ще играе допълнителни плейофи.
Волейболистките на Черна гора започнаха по-добре в първия гейм и постепенно успяха да поведат с 15:12. Треньорът на България Иван Сеферинов направи една промяна, като пусна в игра Славина Колева на мястото на Гергана Димитров. Това даде ефект, а след страхотни серии от сервиси на Емилия Николова и на капитанката Елица Василева, България успя да направи обрат, за да се стигне до крайното 25:18, което стана факт след ас на Нася Димитрова. Славина Колева остана на полето и за втората част, а България наложи играта си от самото начало. Сервисът на българките доста измъчи посрещането на Черна гора, като това се оказа и решаващо - 25:19 и 2:0. В началото на третия гейм Нася Димитрова побърка направи страхотна серия от начални удари, а на първа линия нападателките на България почти безпогрешни в атака, след което резултатът стана 16:4 до второто техническо прекъсване. В крайна сметка България спечели с разгромното 25:11, а с това и мача с 3:0.
Най-полезна за българския тим бе капитанката Елица Василева със страхотните 20 точки (5 аса!!!, 1 блок, 67% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане), а Емилия Николова добави още 16 точки (2 аса, 1 блок и 50% ефективност в атака) за победата. За черногорките Николета Перович завърши с 12 точки.
ЧЕРНА ГОРА - БЪЛГАРИЯ 0:3 (18:25, 19:25, 11:25)
ЧЕРНА ГОРА: Тамара Роганович, Николета Перович 12, Татяна Бокан 3, Йелена Чвийович 5, Ана Оташевич 5, Мария Милович 5 - Мелиса Ченович-либеро (Евгения Миливойевич 1, Ксения Иванович 5, Мария Сандич, Даниела Джакович, Драгана Перуничич-либеро)
Старши-треньор: Драган Нешич
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова 3, Емилия Николова 16, Елица Василева 20, Гергана Димитрова, Нася Димитрова 9, Цветелина Заркова 5 - Кристин Колчагова-либеро (Славина Колева 7, Силвана Чаушева)
Старши-треньор: Иван Сеферинов.

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ЧЕРНА ГОРА 3:0 - ТУК!!!