Ботев Пд громи при бразилско шоу на "Коматево" (видео)

Ботев (Пловдив) разгроми с 4:0 Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 7-ия кръг на Първа лига. С хеттрик се отличи бразилецът Жоао Паоло, а едно попадение добави Серкан Юсеин.

Канарчетата, които изиграха най-силния си двубой от началото на сезона, можеха да спечелят и по-убедително, но направиха доста пропуски, а веднъж и гредата спаси гостите след шут на Неделев.

Първата опасна ситуация в мача бе още в 6-ата минута. Тогава Серкан Юсеин се откъсна очи в очи срещу гостуващия страж Банков и бе подкосен от Кавдански. Реферът Петър Доровски отсъди фаул около границата на наказателното поле, но показа само жълт картон на защитника. По новите правила ако даден футболист е последен в отбрана и извърши неумишлен фаул, да речем при единоборство, картонът е с жълт цвят. Нарушението на Кавдански обаче със сигурност не бе такова.

В 19-ата минута домакините имаха нова добра възможност да открият резултата. След заучено положение от фаул Неделев намери с пас по земя Жоао Паоло, но изстрелът на бразилеца от 16 метра профуча над напречната греда.

Само 180 секунди по-късно канарчетата поведоха. Неделев изведе Жоао Паоло сам срещу вратаря и бразилецът се разписа с шут по земя за 1:0.

В 31-ата минута Жоао Паоло вкара втори гол. След пас на Иван Стоянов нападателят се откъсна сам срещу вратаря от центъра на терена и реализира с удар в близкия гъгъл на Банков.

Само пет минути по-късно Ботев като по чудо не вкара трети гол. Неделев преодоля великолепно Керчев и стреля силно от десетина метра, но в напречната греда.

В 39-ата минута поредна бърза атака на домакините завърши с извеждащо подаване към Иван Стоянов, който шутира мощно, но Николай Банков успя да докосне топката и тя излезе на сантиметри над напречната греда.

Последва корнер за Ботев, но след неговото изпълнение гостите организираха контраатака. Топката достигна до Владислав Узунов, който финтира великолепно бранител в жълто-черно, след което намери оставения абсолютно непокрит Матиас Курьор, който стреля от 5-6 метра, но Георгиев показа невероятен рефлекс и изби в корнер.

Пет минути след началото на второто полувреме Неделев изведе Жоао Паоло, който напредна и шутира от границата на наказателното поле, но в аут. В 59-ата минута Ботев пропиля нови две възможности в рамките на няколко секунди. Първо Неделев вместо да стреля, потърси пас към Жоао Паоло, и сгреши. Малко по-късно Бризола шутира, но и той не сполучи.

Все пак третият гол бе въпрос на време и той дойде непосредствено след двата пропуска. В 60-ата минута Серкан Юсеин отне топката от бранител в черно-бяло и с техничен изстрел от границата на наказателното поле покачи на 3:0. Само две минути по-късно гостите останаха с 10 човека, тъй като Мартин Кавдански получи втори жълт и респективно червен картон.

В 69-ата минута Жоао Пауло оформи своя хеттрик. Той за пореден път се откъсна сам срещу Банков и вкара с шут покрай вратаря. В тази ситуация обаче за отбелязване е отличната асистенция на Тодор Неделев, която бе втора за него в тази среща.

До края на мача домакините можеха да се поздравят и с по-изразителна победа, като дори младият Милко Георгиев имаше шанс да се разпише в последните минути на редовното време, но техничният му диагонален изстрел излезе покрай дясната греда на Банков.

БОТЕВ ПД - ЛОКО ГО 4:0

1:0 Жоао Паоло 22
2:0 Жоао Паоло 31
3:0 Серкан Юсеин 60
4:0 Жоао Паоло 69

БОТЕВ ПД: 22. Георгиев, 2, Панов, 6. Златков, 18. Терзиев, 25. Кр. Стоянов, 10. Юсеин, 14. Яя Меледже, 7. Бризола, 8. Неделев, 27. Жоао Паоло, 73. Ив. Стоянов

ЛОКО ГО: 91. Банков, 33. Цонков, 5. Кавдански, 37. Керчев, 30. Атанасов, 4. Христов, 7. Мечев, 23. Узунов, 8. Желев, 11. Трифонов, 19. Курьор