Локо (Пловдив) се отърси от шока в София (видео)

Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 Верея в мача между двата тима от седмия кръг на Първа лига. Ветераните Мартин Камбуров и Кирил Котев вкараха първото и последното попадение, а между тях се разписа таджикът Парвизджон Умарбаев. За гостите от Стара Загора точен бе Момчил Цветанов. Така играчите на Илиан Илиев бързо успяха да се отърсят от шока, който изживява през миналия кръг. Тогава при визитата си в София на Славия загубиха с 2:5, въпреки че половин час преди края на мача водеха с 2:0.

Резултатът бе открит от домакините още в деветета минута. Тогава Иван Горанов центрира перфектно към Мартин Камбуров и голмайсторът на "смърфовете" нямаше проблеми да вкара с глава. Скоро обаче гостите изравниха. Георги Андонов за втори пореден мач показа, че извеждащите пасове са негово силно оръжие и намери Момчил Цветанов зад защитата на Локо, който пък изпревари Илко Пиргов и го прехвърли за 1:1.

В 53-ата минута Локо отново излезе напред. Резервата Умарбаев получи топката на границата на наказателното поле и стреля. Топката рикошира в двама футболисти и в крайна сметка се озова в мрежата на Иван Караджов. До края на мача домакините контролираха случващото се на терена и не позволиха на Верея да създаде нищо опасно пред вратата на Пиргов. В последната минута пък Локо стигна до трети гол, с който подпечата успеха. Умарбаев сложи топката на главата на Котев, който в прати в мрежата.

Така Локомотив записа втора победа от началото на шампионата и вече има актив от девет точки, което му отрежда осма позиция. Верея от своя страна отново показа, че има сериозна разлика в представянето на тима у дома и като гост. Старозагорци са седми с десет точки.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ВЕРЕЯ 3:1
1:0 Камбуров (9)
1:1 Цветанов (16)
2:1 Умарбаев (53)
3:1 Котев (90)

ЛОКО ПД: 28. Пиргов, 71. Крумов, 6. Котев, 7. Вълчев, 14. Горанов, 17. Траянов, 22. Рашид, 9. Кики, 13. Райков, 11. Камбуров, 21. Карагерен

ВЕРЕЯ: 12. Караджов, 77. Педро Еуженио, 5. Мунин, 3. Зафиров, 15. Слаев, 11. Йорданов, 25. Ангелов, 10. Елиаш, 14. Андонов, 7. Цветанов, 9. Сукуна