Коняспор се дъни без Митко Рангелов

Без националния нападател Димитър Рангелов в състава си турския Коняспор стартира кошмарно участието си в груповата фаза на Лига Европа. Коняспор загуби у дома с 0:1 от украинския Шахтьор (Донецк) в първия си мач от група H.

В герой за украинците се превърна бразилецът Факундо Ферейра, който се разписа в 76-ата минута, след като засече отблизо центриране към втората греда. Футболистите на Коняспор имаха претенции, че нападателят на Шахтьор е бил в положение на засада, но реферът не реагира.

Домакините се опитаха да обърнат негативния развой на мача, но не им достигна време. Домакините можеха да стигнат до гол в 9-ата минута, но топката срещна напречната греда след великолепен пряк свободен удар.

В другия мач от групата португалския Брага и белгийския Гент не успяха да се победят и завършиха 1:1. Гостите от Белгия първи стигнаха до гол в 6-ата минута, когато се разписа Даниел Миличевич. Домакините изравниха в 24-ата чрез Андре Пинто.