Моуриньо показа, че не му пука за Лига Европа (видео)

Манчестър Юнайтед започна лошо участието си в групите на Лига Европа. "Червените дяволи" загубиха с 0:1 в гостуването си на Фейенорд на стадион "Де Кайп" в Ротердам. Мениджърът на гостите Жозе Моуриньо отново показа, че не му пука особено за този турнир, като направи цели 8 промени в стартовия състав и на практика игра с резервите. Домакините се възползваха по най-добрия начин от това и постигнаха ценна победа с попадение на юношата си Тони Тринидад де Вилена в 79-ата минута.

Холандците започнаха мача силно и в 11-ата минута бяха близо до откриване на резултата. Берхуйс опита далечен удар и Давид де Хеа трябваше да показва рефлекс, за да опази вратата си.

Първата възможност за Юнайтед дойде в 16-ата минута, когато Пол Погба стреля от фаул, но без реално да затрудни вратаря Брад Джоунс. В 24-ата минута гостите стигнаха до най-доброто си положение до момента. Матео Дармиан намери Антони Марсиал в наказателното поле, французинът стреля от движение, но топката мина до гредата.

В 40-ата минута Фейенорд имаше нова добра ситуация, като Тоорнстра получи чудесно центриране в пеналта, но ударът му от движение мина над целта.

Англичаните започнаха активно второто полувреме и още в първите секунди организираха атака, която завърши с неточен далечен удар на Андер Ерера. Фейенорд пък отговори с доста по-опасен далечен изстрел на Ел Ахмади. Гостите обаче засилваха натиска и в 61-ата минута Пол Погба също пробва мерника си от дистанция.

Недоволен от развитието на мача в 63-ата минута Жозе Моуриньо направи тройна смяна, като пусна в игра Златан Ибрахимович, Мемфис Депай и Ашли Йънг, които трябваше да раздвижат нещата в предни позиции.

Следващото положение обаче бе за домакините, които организираха хубава контра в 73-ата минута и Башачикоглу стреля до гредата. Две минути по-късно пък "червените дяволи" имаха прекрасна възможност за гол. След центриране от фаул Златан се извиси и стреля с глава отблизо, но неточно.

Фейенорд обаче издебна своя шанс на контраатака. В 79-ата минута домакините отнеха една топка и нахлуха на скорост в полето на съперника. Йоргенсен напредна по крилото и пусна по земя за Тринидад де Вилена, който засече кълбото в мрежата на Де Хеа за 1:0. В ситуацията останаха съмнения за засада при паса към Йоргенсен.

До края Юнайтед направи всичко възможно да стигне поне до равенството, но стигна само до едно разбъркване в наказателното поле в 86-ата минута, което не завърши с гол. В добавеното време Ибра стреля опасно от фаул, но и той не успя да преодолее вратаря.

Така Фейенорд записа първи три точки в актива си в група "А", докато за Манчестър Юнайтед остава да наваксва в следващите си мачове, ако иска да продължи напред

Фейенорд - Манчестър Юнайтед 1:0
1:0 Вилхена (79)