Милик донесе ценен обрат на Наполи в Киев (видео)

Отборът на Наполи започна с победа участието си в група "В" на Шампионската лига. Италианският тим направи пълен обрат от 0:1 до 2:1 в гостуването си на Динамо (Киев). Украинците първи откриха резултата чрез Денис Гармаш в 26-ата минута, но след това Аркадиуш Милик се превърна в герой за гостите и отбеляза два гола в 36-ата и 45-ата минута, за да донесе успеха на своя тим.

Срещата започна добре за Динамо и в 26-ата минута домакините взеха преднина в мача с хубав гол. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Циганков свали с глава за Гармаш, който макар и с гръб към вратата успя да се обърне и да отбележи за 1:0.

Наполи обаче бързо се окопити и в 36-ата минута Милик получи чудесно центриране в пеналта и с глава прониза вратата на съперника за 1:1.

В самия край на първото полувреме Наполи стигна и до обрат. Дрис Мертенс стреля с глава, но ударът му бе изчистен от голлинията. Милик обаче бе заел добра позиция и отблизо също с глава довкара за 1:2.

През втората част Динамо опита да стигне поне до равенството. В 68-ата миунта обаче устремът на домакините бе прекършен, когато Сидорчук получи червен картон и остави отбора си с човек по-малко на терена.

Така Наполи започва с първи три точки в актива си в групата и още от самото начало зае първата позиция. Динамо пък тепърва има да навакса и за момента е последен с нулев актив.