Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Във Видин се играело на "месо", футболисти на новия Литекс били вдигани на по два метра във въздуха

Новият Литекс, който купи лиценза на Ботев (Луковит), се оплака от грубата игра на Бдин (Видин). Според ловчанлии, домакините са играели на "месо", а оранжевите футболисти са били вдигани на по два метра във въздуха.

"Литекс отнесе голямо ритане във Видин, където завърши реми 1-1 с местния Бдин в поредния кръг на Северозападната “ В“ група. За футбол обаче в тази среща много-много не може да се говори, тъй като ловчанлии бяха неприятно сюрпризирани от грубата игра на домакините. Според наблюдавали мача, край река Дунав се е играело на “месо“ , а оранжевите футболисти са били вдигани на по два метра във въздуха при безкомпромисните влизания на съперника.“Честно казано такова нещо не съм виждал. До 20-та минута съдията трябваше да им вдигне 3 червени картона. Хиксът не е фатален за нас, но съм възмутен от липсата на феърплей на терена“, заяви наставникът на Литекс Живко Желев.

Иначе за статистиката, видинчани откриха в 60-та минута, а в 75-та влезлият като резерва ветеран Деско Русев изравни след асистенция на Коце Генков. В последния четеърт час на мача Литекс изпусна 3-4 изгодни положения за да си осигури победата, но Русев, Иван Филипов, Селимински и Мицаков нямаха шанс да се разпишат", пише сайтът на ловчанлии.

Съставът на Литекс срещу Бдин: Вълков, Мицаков, Ив. Иванов, Грозев, Филипов, Димитров, Р. Иванов(70-Д. Русев), Тодоров(60-Селимински), Здравчев(50-Генков), Кр. Петков, Писаров