България започва с Аржентина, Франция и Русия в Световната лига 2017

Форматът и регламента на Световната волейболна лига при мъжете остава същия както тази година и през следващата 2017-а, съобщава италианския журналист Джан Лука Пазини в блога си за "Гадзета дело Спорт".

Това е станало ясно след днешното заседание на Световната лига в Лозана, на което е бил утвърден формата и регламента, които остават подобни на тези в Световното Гран При при жените.

Така 12-те отбора в елитната първа дивизия на Лигата, сред които и България, ще играят на турнири с по 4 тима, които са определени след жребий. Отборите ще играят в три поредни уикенда, като във всеки турнир ще участват различни отбори. След края на общо деветте турнира ще се направи общо класиране и първите пет отбора ще се класират за финалната шестица, чийто домакин все още не е ясен. Първият състезателен уикенд ще бъде 2-4 юни, втория е 9-11 юни, а последният е 16-18 юни. Финалите пък ще бъдат между 28-и юни и 2-и юли.

По този начин България ще започне участието си на турнира в Група С заедно с Аржентина, европейския шампион Франция и Русия. След това "трикольорите" ще играят в Група Е с олимпийския шампион Бразилия, световния първенец Полша и завърналия се в елита отбор на Канада. През последния уикенд българските волейболисти ще спорят в Група G отново с "гаучосите", победителите в Световната лига за 2016-а Сърбия и САЩ.