Мечтан дебют за Балотели - два гола и драматична победа (видео)

Поредното ново начало в кариерата на Марио Балотели е повече от оптимистично. Италианският нападател дебютира за Ница с два гола, а отборът му победи Олимпик Марсилия с 3:2 в дербито от 4-ия кръг на Лига 1. Успехът за "орлетата" донесе друг играч, привлечен това лято - Вилан Сиприен. Бившият халф на Ланс вдигна на крака феновете на "Алианц Ривиера" в 87-ата минута.

С успеха възпитаниците на Люсиен Фавър събраха 10 точки и се изравниха с лидера Монако.
Марсилци са 14-и с 4 точки.
Домакините поведоха още в 7-ата минута след точно изпълнена от Балотели дузпа, отсъдена за нарушение на Вилиам Венкьор в пеналта срещу Жан-Мишел Сери. Гостите бързо отвърнаха и в 14-ата минута Флориан Товен изравни, след като беше изведен в добра позиция в дясно в наказателното поле от Аарон Лея Исека.

ОМ владееше инициативата след почивката и в 72-ата минута заслужено поведе. Бафетимби Гомис вкара от дузпа, след като при бърза контраатака Буна Сар беше повален в пеналта от Венсан Козиело.
В 78-ата минута Балотели направи 2:2 с втория си гол, след като засече с глава отлично центриране от дясно на Рикардо Перейра.
Двубоят отиваше към равенство, но три минути преди края Вилан Сиприен с мощен удар от над 30 метра изненада Йоан Пеле и донесе успеха на Ница.