Бдин (Видин) спря Литекс

Първи точки загуби Литекс в първенството на Северозападната Трета лига. Във Видин селекцията на Живко Желев завърши 1:1 с местния Бдин в среща от 5-ия кръг на първенството. Стана нервен мач /11 жълти картона – 7 за домакините и 4 за гостите/ в който футбола бе малко. Преобладаваха борбата и здравите единоборства. През първото полувреме почти нямаше сериозни голови ситуации пред двамата вратари. В 33-ата минута Лъчезар Георгиев вкара за домакините, но съдията Георги Гинчев отмени попадението заради засада.

След почивката ловешкият тим взе инициативата. Повече владееше топката и търсеше път към вратата на съперника. Играещият треньор на домакините Роберт Петров пък нареди състава си в собствената половина и при възможност провеждаше контраатаки. При една от тях в 65-ата минута капитана Ивайло Иванов се освободи от съперник и с шут от границата на наказателното поле откри резултата.

Литекс реагира, но достигна само до точката. В 82-ата минута Денил Селимински с глава изравни. Той имаше още един шанс до края на мача, но го припила. Същото сториха и съотборниците му Русев, Димитров, Мицаков и Филипов.

Снимка: pfclitex.com