Пирин с ценни три точки, сломи Ботев (Пловдив) у дома (видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна много ценен и напълно заслужен успех с 2:1 като домакин на Ботев (Пловдив) в двубой от шестия кръг на Първа професионална лига. В изключително динамичен и интригуващ мач, изпъстрен с множество голови положения, "орлетата" стигнаха до трите точки на стадион "Христо Ботев" след голове на Даниел Младенов (8') и Александър Башлиев (71'). Попадението за "канарчетата" бе дело на Тодор Неделев, който изравни от дузпа в 31-ата минута. Със спечелените три точки Пирин събра седем в актива си и вече дели осмата позиция във временното класиране с днешния си съперник от Пловдив.

Първото попадение в срещата падна още в 8-ата минута, а негов автор стана Даниел Младенов, който се разписа след хубави и настойчиви действия на “орлетата” в предни позиции. Станислав Костов се пребори за топката с Милен Кикарин, навлезе отдясно в наказателното поле и от аутлинията успя да центрира по земя към вратарското поле. Там Георги Георгиев плонжира и изби с ръка, но топката попадна в непокрития Румен Сандев. Защитникът на Пирин, без да се бави, подаде наляво, където бившият футболист на Левски, необезпокояван от никого, с лекота откри резултата.

През първия половин час "орлетата" бяха пълен господар на терена, като на няколко пъти поставиха под сериозно напрежение Георги Георгиев и защитата в "жълто-черно" пред него. В 29-ата минута обаче, вратарят на домакините Георги Аргилашки допусна детинска грешка, като излезе крайно неразчетно да пресрещне Крум Стоянов по лявото крило. На границата на наказателното поле, без да има реална опасност да допусне гол, Аргилашки посече бившия футболист на Локомотив (Пловдив) и главният арбитър Георги Давидов не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът Тодор Неделев, който не сгреши и изравни резултата - 1:1.

Въпреки нелепия начин, по който допуснаха да бъде заличен авансът им, футболистите на старши треньора Стефан Генов продължиха да бъдат по-настъпателни и креативни. В даденото от великотърновския рефер допълнително време един от най-добрите на терена - националът Тони Тасев, изпрати бомбен фалцов шут към вратата на Ботев, но Георги Георгиев отново бе на висота, демонстрира отличен рефлекс и с върха на пръстите си успя до отклони достатъчно топката, за да се отбие тя в напречната греда и да не намери мрежата зад гърба му.

След подновяването на играта двата отбора продължиха да практикуват динамичен и атакуващ футбол. В 68-ата минута гостите от Пловдив можеха да излязат напред в резултата. След кратко разбъркване в наказателното поле топката стигна до Фелипе Бризола, който веднага със силен удар я насочи към долния десен ъгъл на Аргилашки. Радослав Терзиев обаче се намеси блестящо и с шпагат успя да блокира изстрела на бразилеца. Три минути по-късно при ново разбъркване, но този път в наказателното поле на "жълто-черните", се стигна до втори гол във вратата на Георгиев.

След меко центриране на Тасев новото попълнение Ндуе Муйеци отклони леко топката с глава, тя попадна в Ханс, а след това и в Младенов. Намиращият се в близост до тях Кикарин се намеси и първоначално попречи на голмайстора да нанесе хубав удар. Въпреки това топката вече намираше очертанията на вратата, когато със сетни усилия Стенио успя да я настигне и спре на голлинията. За негово огромно съжаление обаче той не срещна подкрепа от свой съотборник и притичалият веднага след него капитан на "орлетата" Александър Башлиев я прати във вратата за 2:1.

Пирин - Ботев (Пд) 2:1