Пеп с първи голям успех в Англия... и то срещу Моу на "Олд Трафорд" (видео)

Манчестър Сити победи с 2:1 Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" в 172-орото градско дерби между двата тима. Това бе и първи успех на Джосеп Гуардиола над големия му съперник Жозе Моуриньо в Премиър лийг. От 17 срещи между двамата португалецът има едва три победи. "Гражданите" напълно надиграха своя съперник през първата част и поведоха с два гола на Кевин де Бройне (15') и Келеши Иеанашо (36'). В края на полувремето Златан Ибрахимович (42') върна едно попадение след груба грешка на Клаудио Браво.

Изненадващо Хенрих Мхитарян и Джеси Лингард започнаха за "червените дяволи". Хуан Мата, Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд останаха на скамейката за началото. Клаудио Браво дебютира на вратата на "гражданите", а на върха на атаката стартира младият Келеши Иеанашо, който заместваше наказания голмайстор на тима Серхио Агуеро.

Гостите започнаха доста по-активно, като в първите десетина минути те владееха топката в 70% от времето. "Червените дяволи" явно съвсем целенасочено приеха играта в своята половина и действаха на контраатаки. При една от тях Погба стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата. Дерби на Манчестър

Сити излезе напред в резултата след 1/4 час игра. Клаудио Браво отправи дълго подаване с крак в половината на Юнайтед, Иеанашо свали добре с глава към Де Бройне, който много елегантно премина покрай тромавия Блинд и се озова очи в очи с Де Хеа. Белгиецът стреля хладнокръвно в левия ъгъл, давайки аванс на "гражданите".

Доминацията на Сити продължи и в 36-ата минута селекцията на Пеп Гуардиола удвои аванса си. Отново Де Бройне се озова в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, топката срещна далечната греда, но рикошира в краката на останалия сам Келеши Иеанашо, който на празна врата направи 0:2.Дерби на Манчестър

Три минути преди почивката Манчестър Юнайтед намали от нищото. Рууни центрира от свободен удар в половината на Сити, Клаудио Браво се извиси и първоначално улови топката, но след това я изпусна и Ибрахимович мигновено я прати във вратата му за 1:2. В добавеното време на първата част шведът дори имаше възможност да изравни, след като засече с глава на далечната греда центриране на Рууни отдясно, но ударът на нападателя попадна точно в ръцете на Браво.

Недоволен от експеримента си с Мхитарян и Лингард, Моуриньо направи двойна смяна в началото на втората част, като въпросните двама играчи отстъпиха местата си на Ерера и Рашфорд.

В 56-ата минута Браво бе напът за втори път да провали отбора си, след като се опита да демонстрира добра игра с крака в наказателното поле, но топката му избяга и той бе принуден да се хвърли в краката на Рууни. Влизането на вратаря бе твърдо, но той все пак игра с топката. Поради тази причина Клатенбърг не уважи претенциите на домакините за дузпа. Минута след това "червените дяволи" отново искаха 11-метров наказателен удар, след като топката удари лакътя на Отаменди. Сигнал отново не последва.

В 60-ата минута за своя дебют в Премиър лийг се появи и Льорой Сане. В 69-ата минута топката се озова във вратата на Браво след удар на Рашфорд и рикошет в краката на Ибрахимович, който бе в положение на засада. Флагът на страничния рефер бе вдигнат и попадението правилно бе отменено. 1/4 час преди края удар на Де Борйне срещна страничната греда и след това се разходи успоредно на голлинията, но в крайна сметка домакините се отърваха без гол в тази ситуация.Сити на Гуардиола спечели дербито с Юнайтед на Моуриньо

До края Юнайтед наложи масиран натиск, като Рууни и Ибрахимович имаха няколко шанса да вкарат изравнителен гол, но всеотдайната игра на Отаменди в отбрана, който блокираше или чистеше пред голлинията, съхраниха аванса на гостите.

Манчестър Сити остава с пълен актив от точки след четири изиграни мача, докато за Юнайтед това бе първа загуба от началото на сезона.