Верея смачка Монтана, дебютанти правят фурор (видео)

Верея постигна трета поредна домакинска победа в Първа лига, след като надигра с категоричното 3:0 гостуващия Монтана в първия си мач на обновения стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. В герои за домакините се превърнаха новото попълнение Георги Андонов, отличил се с два гола и асистенция, и дебютиращият на вратата Иван Караджов, спасил дузпа. Първото попадение за домакините пък реализира Илиян Йорданов.

Първата сериозна опасност бе пред вратата на гостите. В 11-ата минута Педро Еуженио изведе Момчил Цветанов, който нахлу на скорост в наказателното поле на Монтана и стреля технично с левия крак в далечния ъгъл на Василев, но топката срещна дясната греда.

Резултатът откри Илиян Йорданов в 32-ата минута, когато реализира отблизо след извеждащ пас на новото попълнение Георги Андонов.

Монтана можеше бързо да изравни, тъй като в 34-ата минута Контохристос центрира отлично към оставения напълно непокрит Маркиньос, но бразилецът се размина с топката на 7-8 метра фронтално срещу Караджов.

Само четири минути след тази ситуация домакините пропиляха много добро положение за втори гол. Георги Андонов пусна брилянтен пас зад гърба на централните бранители на гостите към Сукуна, но таранът не уцели топката при опита му за шут очи в очи срещу вратаря.

Далеч по-добрата игра на домакините даде резултат в 40-ата минута, когато Иван Минчев фаулира в наказателното поле Георги Ангелов и реферът Стефан Апостолов отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Георги Андонов, който вкара дебютното си попадение за Верея.

В 44-ата минута домакините организираха бърза контраатака чрез Педро Еуженио по лявото крило, който намери Момчил Цветанов пред границата на наказаталното поле, но изстрелът на втория излезе в аут.

На почивката треньорът на гостите Стевица Кузмановски извърши принудителна смяна, изваждайки Маркиньос от игра, който бе закаран за преглед в болница, тъй като през първата част получи удар в главата.

В началото на втората част гостите натиснаха своя противник и в 50-ата минута можеха да намалят резултата. Момчил Цветанов фаулира Контохристос в наказателното поле и Апостолов посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Петър Атанасов, който стреля по земя в десния ъгъл, но твърде слабо и Караджов спаси.

Пет минути по-късно монтанчани направиха нов сериозен пропуск. Шоко намери Андреас Васев, който шутира от упор, но Караджов отново отрази. Само 120 секунди по-късно удар на Контохристос отново попадна в ръцете на непробиваемия страж на Верея.

И когато изглеждаше, че домакините ще допуснат попадение в своята врата, се случи точно обратното. При първата си опасна атака за второто полувреме Педро Еуженио нахлу отдясно и подаде перфектно към Георги Андонов, който на празна врата вкара втория си гол за крайното 3:0 за Верея.

ВЕРЕЯ - МОНТАНА 3:0