Каролина остана на сантиметри от реванша

Пропилян аванс от 10 точки на старта на последната част и изпортен фийлдгол от 50 ярда четири секунди преди края на редовното време провалиха Каролина в опита за реванш за загубата на Супербоул 50. „Пантерите” загубиха с 20:21 като гости на Денвър – едва трета несполука за Нютън&Co. през последните 18 месеца.

Си Джей Андерсън отбеляза решителните два тъчдауна за Денвър. Новобранецът Анди Янович се разписа по земя в началото на втората част, а „мустангите” станаха първият шампион, наваксал 10 точки изоставане в последния четвърт час за начало на сезона. Куотърбекът на Денвър Тревър Симиан бе очаквано слаб (18 от 26 за 178 ярда, тъчдаун, два интерсепшъна и рейтинг 69.1), но за пореден път защитата измъкна тима.

Шампионите приемат идната неделя Индианаполис, а същия ден Каролина са домакини на аутсайдера в НФК Запад Сан Франциско.