Гърция обърна Холандия в Айндховен (видео)

Националният отбор на Гърция изненада неприятно Холандия в гостуването си на "Филипс Стейдиъм" в Айндховен. Двата тима се иправиха един срещу друг в приятелски мач, а южните ни съседи спечелиха с 2:1 след обрат.

Срещата започна добре за "лалетата", които първи откриха резултата в 14-ата минута. Тогава Янсен бе изведен в наказателното поле, финтира защитник и подаде пред голлинията за Жоржиньо Вайналдум, който само чукна топката във вратата за 1:0.

Гърция обаче показа характер и в 29-ата минута след центриране в наказателното поле Костас Митроглу с глава изравни.

В 74-ата минута гостите стигнаха и до пълен обрат в мача. Митроглу напредна на скорост и стреля, ударът му бе спасен от вратаря, но при добавката Яниотас отбеляза за крайното 1:2 и донесе успеха на своя тим.

Така Холандия ще излезе с разклатено самочувствие в първия си мач в група "А" от световните квалификации срещу Швеция в Солна. Както е известно, "лалетата" са в една група и с България. Гърците пък могат да се чувстват уверени преди гостуването си на Гибралтар в група "Н".