Надал не се затрудни и във втория кръг

Рафаел Надал изигра силен мач срещу Андреас Сепи и с лекота си осигури място в третия кръг на US Open. Испанецът се наложи с 6:0, 7:5, 6:1 и чака следващия си противник в лицето на Андрей Кузнецов. Рафа вече има 8 победи от 9 срещи със Сепи, а италианецът не е спечелил нито един от последните 13 сета срещу Матадора.

Надал взе първия сет с 6:0, макар Сепи в отделни моменти да беше равностоен. Рафа обаче демонстрира безмилостна прецизност във важните точки и не пропускаше да накаже слабия втори сервис на съперника си.
В началото на втората част Сепи заигра с максимален риск и това му донесе успех. Той пропусна три поредни точки за пробив при първото подаване на Надал, но се поправи скоро след това и измъкна третия гейм. За негово съжаление, пробивът беше върнат веднага.

При 3:3 заваля дъжд и организаторите спуснаха подвижния покрив на "Артър Аш Стейдиъм" - нещо, което се случи за пръв път. Условията за игра не се промениха, както отбеляза Надал след мача, и испанецът продължи да доминира. Той проби отново за 5:3, но Сепи не се предаде и изравни. Това сякаш разгневи испанеца и в следващите два гейма той показа най-доброто от себе си. Сепи не издържа на дълбоките удари на Надал и в крайна сметка загуби сета с 5:7.
Това беше моментът, след който стана ясно, че Сепи няма сили за обрат. Той допусна ранен пробив на старта на третия сет и до края не оказа никаква съпротива.

"Мисля, че играх доста добре. В първия сет реалният резултат не беше 6:0, но на мен всичко ми се получаваше. Сепи е силен тенисист и ако не играеш пределно концентрирано срещу него, ще загубиш", коментира след победата Надал.