Победи за Кербер, Квитова и Вожняцки

Поставената под номер 2 в схемата Анжелик Кербер (Германия) се класира за втория кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Кербер се нуждаеше от само 33 минути, за да елиминира Полона Херцог, която се отказа при 0:6, 0:1 заради контузия. Германката се стреми към трети финал в турнирите от Големия шлем на годината, след като спечели Откритото първенство на САЩ и загуби мача за трофея на "Уимбълдън".

Миналогодишната вицешампионка Роберта Винчи също започна с лесен успех. Седмата в схемата Винчи се справи с 6:2, 6:4 с германката Ана-Лена Фрийдзам. Четвъртфиналистката от миналия сезон Петра Квитова (Чехия) също продължава напред. Номер 14 Квитова спечели със 7:5, 6:3 срещу Елена Остапенко (Латвия). Тя навакса ранно изоставане от 0:3, а след 3:5 взе осем от следващите девет гейма по пътя си към успеха. Следващата съперничка на чехкинята ще бъде Чагла Буюкакчай от Турция, която победи Ирина Фалкони (САЩ) с 6:2, 6:1.

Бившата водачка в световната ранглиста и двукратна вицешампионка в Ню Йорк от 2009 и 2014 година, Каролин Вожняцки (Дания) преодоля трудно начало и победи представителката на домакините Тейлър Таунзенд с 4:6, 6:3, 6:4 след два часа и 15 минути. Датчанката загуби първия сет, но във втория започна с ранен пробив и заради преднината си, за да изравни резултата. В третата част тя проби за 5:4, след което затвори мача при собственото си подаване.

Поставената под номер 24 швейцарка Белинда Бенчич също се поизмъчи на старта. Четвъртфиналистката от 2014 година Бенчич все пак обърна друга американка Саманта Крофърд с 6:7(6), 6:3, 6:4 и продължава напред. Японката Мизаки Дой пък отпадна първа от поставените. Номер 30 Дой загуби от Карина Витхьофт (Германия) с 4:6, 1:6.